3 praktické veci, ktoré potrebuje každý fotograf

Fotím už nejaký ten rôčik, tomuto koníčku sa venuje aj môj partner a v podstate si fotografovaním aj čo – to zarábame. Keďže chodíme na rôzne akcie, ktoré neraz trvajú aj viac ako päť hodín, potrebujeme byť dobre vybavení. Za roky praxe, sme si potvrdili, že každý človek, ktorý fotografuje, potrebuje najmä tri veci, ktoré vám pri tejto činnosti nesmierne uľahčia život. Ak fotíte za peniaze, tak aj váš zárobok.
Muž v pletenom svetri, fotografuje ľudí na vrchole hory

Batérie na slnečnú energiu neexistujú

Neviem ako to máte vy, ale u nás je vždy najväčším problémom batéria. Raz sme boli fotiť na festivale a aj keď máme dve náhradné batérie, nevydržali až do neskorých nočných hodín. Na naše nemilé prekvapenie, sa nebolo kde „dobiť“. Od tejto udalosti nedáme dopustiť na menič napätia od Menic napatia. Napojíte si ho do auta, naštartujete ho, napojíte nabíjačku s batériou a po chvíľke môžete fotografovať ďalej.

Boľavému chrbtu sa dá predchádzať

Druhá vec, do ktorej by ste mali naozaj zainvestovať, je kvalitný ruksak, ktorý vám nebude spôsobovať bolesť chrbta. Nehovorím o hocakej taške, ale vyslovene o ruksaku. Keď idete fotiť do prírody alebo nemáte auto so všetkou technikou po ruke, potrebujete mať všetko so sebou. Aj ja som niekedy so sebou ťahala tri tašky a ešte aj statív. Verte, že dostatočne veľký a pohodlný ruksak s ortopedickým formovaním, je omnoho lepšie riešenie.Chlapec v čiernom tričku stojí pri schodoch a fotografuje s veľkým fotoaparátom

Miesta nikdy nie je dosť

Posledná vec, ktorá taktiež patrí k trošku väčším investíciám, sú SD karty. Verte, že miesta nikdy nie je dosť. Fotografi s týmto možno nemajú až tak veľký problém, ale ak na svoj foťák aj točíte, tak určite viete o čom hovorím. Ja si SD karty žiadam ako darček na každý možný sviatok. Čím väčšia https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/edenpharma-kapucinka-vacsia-379965.html pamäť, tým lepšie. Dnes ich mám viac ako desať a môžem povedať, že mi to ešte stále nestačí. Taktiež treba počítať s tým, že žiadna SD karta nevydrží nekonečne. Takže si ich nakúpte do zásoby.

Doporučené články