Aké sú vaše možnosti pri meškaní lietadla?

Neviete sa už dočkať, kedy konečne opustíte krajinu a vypadnete na svoju dlho očakávanú dovolenku, kde hlavnou náplňou vašej práce má byť iba nekončiaci oddych a relax? Situácia sa vám však tak trochu skomplikovala, po tom, čo ste na letisku na tabuly odletov a príletov zazreli za svojim letom nápis „delayed“, teda oneskorený let. Tabula ďalej iba pripočítava minúty a vy ste čoraz viac a viac sklamaný a vystresovaný. Ubúda vám totižto z vášho nekončiaceho relaxu na dovolenke, za ktorú ste si zodpovedne zaplatili, rovnako ako aj za leteckú službu, ktorá práve robí chybu.

ľudia na letisku.jpg

Mnoho ľudí ani len nenapadne, že takáto situácia je riešiteľná a vy môžete získať isté odškodnenie za meškajúci let. Kompenzácia pri meškaní letu vám môže byť skutočne preplatená, nejde iba o rozprávkovú predstavu ďalekej budúcnosti a to, či tomu tak naozaj bude závisí oba od vašej nasledujúcej činnosti.
Prečo je lepšie podať žiadosť o nahradenie peňazí cez firmu a nie svojpomocne? Je na to veľa dôvodov. Azda tým najdôležitejším je percentuálna šanca na úspech. Jednoducho, ak zveríte svoj problém firme, vaše šance výrazne stúpajú, keďže daná spoločnosť sa špecializuje na problémy presne takéhoto typu. Ak by sa ani spoločnosti nepodarilo váš problém vyriešiť, nebude od vás žiadať žiadne peniaze, čo je veľmi férová dohoda. Požiadanie vám bude trvať len pár minút, zatiaľ čo keby sa do toho pustíte sami, môžete si byť istý mnohými komplikáciami a finančnými opletačkami. Nakoniec, všetko čo by ste od leteckej spoločnosti získali, by ste dali na vybavovanie daných záležitostí. V konečnom dôsledku to teda nemá žiaden význam.

symbol lietadla na zemi.jpg

Neriskujte preto svoj drahocenný čas a peniaze a zvoľte si jednoduchšiu voľbu, ktorá sa navyše aj viac oplatí. Vyplňte žiadosť a môžete si byť istý skúseným právnikom, ktorý má všetky informácie o letoch a bude teda vedieť spoľahlivo bojovať za vaše záujmy.

Doporučené články