Právnik rieši kauzy aj slušných a poctivých ľudí

„Právnika nebudem nikdy potrebovať, žijem pokojným životom, nepácham trestnú činnosť a mám svoje pevné morálne zásady, tak čo.“ Takto môžu uvažovať mnohí z vás, a je to celkom logické, ale nie sú všetci takí, ako vy. Svet je bohužiaľ plný nástrah, ktoré nám kladú ľudia sebeckí, zlí, závistiví, preradní, úskoční a nesebevedomí. Aby ste sa im vyhli, museli by ste žiť celý život uzavretí v bunkre, a ani tam by sa vám problémy nevyhli. Medziľudské vzťahy sú dané mnohými väzbami v rodinách, medzi príbuznými, medzi zamestnancom a zamestnávateľom, a tiež medzi občanom a štátom.

súdny spor

Niekedy stačí len drobná chyba – môžete sa snažiť žiť podľa pravidiel, ale niekedy stačí urobiť drobnú chybu, ktorá vás môže priviesť až na súd. Napríklad sa rozbehnete s vašim autom po zľadovatenej ceste, neubrzdíte ho pred prechodom pre chodcov, na ktorého pruhoch zrazíte chodca, a ten v nemocnici zraneniam podľahne. V tej chvíli sa vám skúsený právnik z Bratislavy môže hodiť.

Každý zamestnávateľ nemusí byť fér – niektorí zamestnávatelia sa snažia svojich zamestnancov využívať a profitovať na nich bez ohľadu na dodržiavanie zákonom stanovených povinností. Ak vám napríklad zámerne či z nedbanlivosti nevyplatil mzdu, alebo dokonca niekoľko miezd, a nereaguje ani na písomné upozornenia, je potom jediným dostupným riešením právna pomoc.

právne paragrafy

Susedské vzťahy – do právneho sporu sa môžete dostať aj vtedy, ak sa nasťahuje vedľa vás nový majiteľ rodinného domu, ktorý sa bude správať ako psychopat, a bude vás psychicky vydierať a šikanovať. S niektorými ľuďmi je veľký problém vyjsť po dobrom a platí potom na nich iba predvolanie na súd.

Aj príbuzní vás môžu zradiť – stáva sa, že dokonca aj v rodine sa objaví niekto, kto sa tvári ako anjelik, a pritom okráda a podvádza vlastnú rodinu. Niektoré činy môžu byť dokonale zamaskované a vtedy sa vám opäť môže hodiť právna pomoc. Právnik v Bratislave vám vysvetlí, aké máte možnosti, aká existuje účinná obrana, a následne navrhne opatrenia, aby bol vinník spravodlivo potrestaný.

Doporučené články