Sklo je materiál, ktorý nás nikdy neomrzí

Dvere uzatvárajú miestnosť a podľa jej funkcie sa vyberá aj materiál, z ktorého majú byť vyrobené. Tam, kde nie je žiaduce, aby bolo do miestnosti vidieť, osadíme nepriehľadné dvere napríklad z dreva, plastu či hliníka, ale niektoré priestory si priam vyžadujú dizajnové dvere a priehľadnosť je ich výhodou. V tom prípade sa vyrábajú zo skla buď číreho alebo matného, pieskovaného či polepeného grafickou fóliou do všakovakých vzorov a podobne.

IMG_20180524_130201

Na trhu existujú viaceré spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe a realizáciám sklenených dverí. Sklo je nadčasový a veľmi praktický materiál, s minimálnymi nárokmi na údržbu, s dlhou životnosťou, pretože na ich výrobu sa používa iba bezpečnostné sklo, a variabilnosťou čo sa týka dizajnového riešenia. Donedávna sa dvere vyrábali prevažne z dreva, ktoré je nepriehľadné, masívne a v snahe udržať jeho vzhľad dlhé roky v pôvodnom stave si vyžaduje aj značnú dávku úsilia pri údržbe a ošetrovaní. Moderné interiéry sa však prezentujú čistými líniami, praktickosťou, funkčnosťou a tiež možnosťou variabilnosti zariadenia. Sklenené dvere majú výhodu v tom, že sú vhodné do každého interiéru a ladia so všetkými štýlmi, treba však brať na zreteľ požiadavky majiteľa a ich dizajn prispôsobiť jeho vkusu. Sklo, ak sa použije priehľadné, je veľmi vítané v tmavých priestoroch, pretože neuberá na svetle, ale práve naopak, dokáže miestnosť opticky zväčšiť a presvetliť. V mnohých interiéroch však sklenene dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ denné svetlo nechýba, a tak sa ich obyvatelia môžu zamerať na dizajn dverí a prispôsobiť si ho grafickými návrhmi na potlač, pieskovanie či polep priamo na sklo aj podľa vlastných návrhov. Profesionálni grafici návrh upravia a výrobca ho prenesie na sklenené krídla dverí.

biele dvere

Možností, ako by mali dvere so sklenenými krídlami vyzerať, je viacero, sklo môže byť osadené v hliníkovom ráme alebo existujú takzvané bezrámové dvere, čo je momentálne veľmi obľúbený variant. Krídla sa môžu otvárať alebo posúvať do strán, a to je úspornejší systém, pretože tieto dvere si nevyžadujú veľa priestoru na otváranie dverných krídel. Navyše, aj jednoduché interiéry dokážu oživiť a vniesť do nich originálny a estetický prvok.

Doporučené články