5 prírodných zmesí použitých v produktoch proti starnutiu!

  1. Olej z mrkvového tkaniva. Olej z mrkvového oleja je macerovaný olej vyrobený extrakciou sušenej mrkvy v nosnom oleji (najčastejšie slnečnicovom oleji). V akom type výrobku sa používa? Primárne sa vyskytuje v pleťových olejoch, sérach a ošetreniach, ktoré bojujú s jemnými líniami a vráskami. Olej je bohatý na antioxidačný provitamín A, beta karotén, ktorý pomáha opraviť príznaky starnutia, poskytuje ochranu proti ďalšiemu poškodeniu a poskytuje hydratáciu. Toto je ďalej podporené prítomnosťou vitamínu E. Tieto vitamíny spoločne vykazujú silné antioxidačné účinky a následne znižujú poškodenie pokožky neutralizáciou voľných radikálov pred ultrafialovým žiarením a inými znečisťujúcimi látkami v prostredí.

kokosový olej.jpg

  1. Semenový olej z granátového jablka. Je prítomný v širokej škále produktov na oplachovanie a umývanie, ako sú telové vody, krémy, sprchové gély a čistiace oleje, z ktorých všetky sa všeobecne zameriavajú na aspekty regenerácie a spevnenia pokožky. Olej z granátového jablka sa skladá z niekoľkých zložiek proti starnutiu. Jednou zložkou prítomnou v tomto oleji je kyselina penicínová, čo je jedinečná mastná kyselina, ktorá sa vyskytuje iba v oleji zo semien granátového jablka. Predpokladá sa, že táto kyselina poskytuje hydratáciu v pokožke a opravuje pokožku regeneráciou buniek, ktoré boli poškodené UV svetlom.
  2. Olej zo šípkových rastlín. Často sa používa v olejoch na tvár na tvár a olejoch na ošetrenie pokožky. Šípkový olej má výrazné výhody proti starnutiu vďaka tomu, že je balený s vitamínmi, antioxidanty a mastné kyseliny. Obsahuje vitamíny E, F a pro-vitamín A, ktoré prispievajú k jeho antioxidačnému účinku. Prítomnosť vitamínu A tiež stimuluje tvorbu kolagénu v pokožke, čím znižuje výskyt vrások. Vitamín F mastných kyselín s vitamínom A pomáha zlepšovať celkový tón a štruktúru pleti.
  3. Olej z oleja Camellia japonica (olej z tsubaki). Olej z oleja Camellia japonica (tiež známy ako olej z tsubaki) sa získava lisovaním za studena zo semien čajovníka Camellia japonica. Uvedomte si, že olej z kamélie môže pochádzať aj z iných druhov, ako je napríklad Camellia oleifera alebo Camellia sinensis. Denné použitie, telové krémy a oleje na opaľovanie ako rovnako ako olej na tvár. Tsubaki olej je bohatý na kyselinu olejovú a sortiment vitamínov, a to najmä; vitamíny A, D a E. Štúdie uskutočňované na tomto oleji ukázali, že zvyšujú prokolagén, ktorý je potrebný v procese syntézy kolagénu. Okrem toho môže tiež inhibovať enzým degradujúci kolagén, a tým udržiavať elasticitu pokožky, na starnutej koži.

olivový olej.jpg

  1. Slnečnicový olej sa získava rozdrvením semien zo slnečnicovej rastliny helianthus annuus. Používa sa pri dennom použití, ako sú krémy na krk a pleťové oleje, a olejoch zameraných na prevenciu vrások. Slnečnicový olej obsahuje antioxidant vitamín E. Pomáha neutralizovať voľné radikály, ktoré môžu poškodiť kožné bunky a viesť k predčasnému starnutiu pokožky.

Doporučené články