5 vecí, na ktoré myslite ešte pred založením firmy

Je úplne jedno, akou formou budete podnikať. Vo všetkých prípadoch je veľmi dôležité to, ako sa na svoju dráhu podnikateľa a biznismena, pripravíte. Nasledujúce rady pochádzajú z mojej vlastnej hlavy, no najmä z mojich vlastných skúseností. Verím, že vám aspoň jedna z nich, vo vašej ceste podnikateľa, pomôže.
 slovo koncept.jpg

  1. Čo budete robiť?

Základné pravidlo, ktoré by si mal bezpodmienečne pamätať každý človek, ktorý zakladá firmu. Musíte dopredu vedieť, čo presne a i to, ako presne, to idete robiť. Nerozumiete? Uvediem vám príklad. Viete, že chcete predávať plavky. Musíte mať ale jasno v tom, aké plavky budete ponúkať a aj to, komu ich budete ponúkať, proste musíte mať jednoznačný podnikateľský zámer.
 

  1. Odlíšte sa vopred

To, že by ste sa mali odlíšiť od ostatných firiem, asi viete i sami. Myslieť na to však treba už pred tým, ako začnete podnikať. Mňa napríklad vždy bavilo písať, no keďže viem, že existuje mnoho ľudí, ktorí robia to isté, svoje podnikane som musel trošku pozmeniť. Rozšíril som ho aj o iné služby, vďaka čomu zákazníkom ponúkam všetko v jednom. Svoju výnimočnosť, si musíte nájsť sami.
 

  1. Urobte si finančnú rezervu

Zakladať firmu bez centu nazvyš, sa nevypláca. Myslite hlavne na to, že svoje podnikanie musíte najprv rozbehnúť, takže nebudete zarábať milióny od prvého momentu. Vaša finančná rezerva by mala počítať aj s vašimi životnými nákladmi. Ak budete musieť chodiť do práce, svoju firmu popritom, rozbehnete len veľmi ťažko.
 muž píše na papier.jpg

  1. Podchyťte si klientov

Kontakty sú na nezaplatenie. Preto by ste si ich mali začať vytvárať prirodzene, a to už v dobe, kedy svoje podnikanie len plánujete. Najlepší spôsob, ako získať ľudí na svoju stranu, je bezúhonná pomoc.
 

  1. Buďte otvorení spolupráci

Ešte pred založením firmy, by ste mali myslieť na to, že pomoc, sa vám jedného dňa určite zíde. Preto nepáľte mosty a so svojimi budúcimi firemnými partnermi udržujte dobré vzťahy už predbežne. Táto rada je naozaj veľmi dôležitá, takže na ňu nezabudnite.

Doporučené články