Ako budovať dobré meno firmy zadarmo

Dobré meno, je pre každú firmu, lepšie povedané pre vás, veľmi podstatnou vecou. Ak si ho raz pokazíte, neraz nie je cesty späť. Trošku však spomaľme, pretože na to, aby ste si svoje dobré meno mohli pokaziť, si nejaké dobré meno, musíte najprv vybudovať. Na to môžete minúť veľa peňazí alebo to urobiť úplne zadarmo. Pripravte sa ale na to, že bez práce to nepôjde.
 žena drží zemeguľu v ruke.jpg

Prácou to urobíte najlepšie

 
Je jedno, či máte firmu, alebo chcete pracovať za seba. Meno je meno, treba ho budovať a bodka. Najlepšie čo môžete urobiť je, že každú zákazku, aj tú najmenšiu, neurobíte na sto, ale na dvestopäťdesiat percent. Vaša dobre odvedená práca, je tou najlepšou vizitkou, za ktorú vám navyše iní, ešte zaplatia. Takže nič neflákajte, nerobte veci polovičato ani na deväťdesiat percent, ale najlepšie, ako viete.
 

Budete musieť urobiť aj niečo zadarmo

 
Pri tom, že ukážka vaše dobrej práce je najlepšou vizitkou, ešte ostaneme. Na začiatku vášho biznisu, asi nemáte veľa ukážok práce a nemáte nejako extrémne veľa referencií. Preto si ich musíte vytvoriť. Veľmi dobrým spôsobom je, že urobíte niečo zadarmo. Dá sa to v akejkoľvek oblasti. Točíte videá zo stužkových? Tak oslovte nejakú triedu, že im ju natočíte zadarmo. Stačí, ak ju potom budú zdieľať a keď sa ich niekto opýta, tak vás pochvália. Rozbiehate stavebnú firmu? Tak niekomu vyasfaltujte priestor pred domom zadarmo.
Takéto dobré meno si môžete vybudovať aj vtedy, keď predávate tovar. Proste niekoľko kúskov darujte a chcete od ľudí, aby vás chválili na každom rohu.
 muž kreslí na tabuľu.jpg

Reklama meno neurobí za vás

 
Mnohí podnikatelia si myslia, že keď si zaplatia za reklamu, ktorá bude vyzerať dobre a navyše bude na každom rohu, tak dobré meno príde samé. Tak to ale nefunguje. Dobré meno si môžete urobiť len vašou prácou. Ľudia musia byť s vašimi službami alebo s vašim tovarom spokojní. To je skutočné dobré meno.

Doporučené články