Ako na zdravý životný štýl ?

“Introdukcia”
Len stručne, zdravý lifestyle pomáha udržiavať a zdokonaľovať zdravie a pokoj.
Je veľa rozmanitých vecí, ktoré môžete urobiť , aby ste sa držali zdravého štýlu – zvládanie stresových situácií, fyzická aktivita, zdravá strava a udržiavanie váhy, ktorá je pre vás zdravá.
Nie je to všetko len o pravidelnom cvičení a zdravej strave  ako sa dočítate na každom portáli a statuse. Ide o starostlivosť. Starostlivosť seba samého. Tu patrí emocionálny, duševný či duchovný osoh.košík s ovocem.jpg
Poďme na to !
Je veľa spôsobov, ako takto správne žiť, no v realite to pre každého vyzerá inak a znamená to niečo iné.
Mať na mysli svoju stravu, fyzickú aktivitu a úroveň stresu vám poskytuje účinne vyvážiť všetky pohľady na váš život a seba samého.
10 tipov na dôjdenie do “kruhu zdravia,,
Veľa, veľa tekutín– Zvyčajne ľudia nepijú za deň toľko vody, koľko by naozaj mali. Ale je pre nás veľmi dôležitá a to treba spomenúť vždy a všade.
 Viac ako 70% tela tvorí voda a je potrebná na vykonávanie telesných funkcií, odstraňovanie odpadu a prenášanie živín a kyslíka. Každý deň sa voda stráca močením, potením, dýchaním… Mali by sme piť asi7 – 11 pohárov denne, aby sme boli hydratovaný.
Kvalitný spánok– Nedostatok spánku môže viesť k mnohým zdravotným problémom vrátane obezity, cukrovky a dokonca aj srdcových chorôb.
Vyhnite sa pred spaním nikotínu a kofeínu. Aj keď viete, že alkohol pomáha rýchlejšie zaspať, príliš veľa času pred spaním môže narušiť spánok v druhej polovici noci, keď telo začne alkohol spracovať.cvičení na pláži.jpg
Cvičenie vám tiež môže pomôcť lepšie spať v noci. Len 10 minút cvičenia (chôdza, bicyklovanie) môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku.
Meditujte  – upokojuje vašu myseľ a dušu. Môže vám pomôcť zvládať stres.
Dýchajte zhlboka Každý vie, ako dýchať. Ale nie každý vie, ako správne dýchať. Ľudia berú iba plytké dychy a dýchajú 1/3 našej kapacity pľúc.
Plný dychje taký, pri ktorom sú vaše pľúca úplne naplnené, vaše brucho sa rozširuje a na vašich pleciach je minimálny pohyb. Hlboké dýchanie má veľa výhod. Napomáha s lepším prietokom krvi  a pomáha pri lepšom nočnom spánku.

Doporučené články