Čo je to webhosting?

Webové stránky pozostávajú z HTML a JavaScriptu a obrázkov, videí a fontov. Všetky tieto položky sa musia nahrať do vášho webhostingu, aby k nim mali prístup vaši návštevníci. Webhostingová služba poskytuje priestor pre tieto súbory a umožňuje im prístup cez internet.server.jpg
 
Ako si vybrať webhostingu
Vaša webhostingová služba teda hrá dôležitú úlohu pri fungovaní vašej webovej stránky. Všetko od serverov a hardvéru, ktoré sa používajú v implementovanom softvéri, môže ovplyvniť zážitok z prehliadania vašich webových návštevníkov. Pri výbere webhostingu, ktorý je pre vás najvhodnejší, je vo vašom najlepšom záujme zohľadniť, aké funkcie a možnosti sú k dispozícii. Hoci nemusíte používať všetko, čo je dnes k dispozícii, popularita webu vás môže vyzvať, aby ste sa neskôr rozšírili a inovovali.
 
Operačný systém
Pokiaľ ide o hosťovanie webových stránok na internete, sú na výber dva hlavné operačné systémy: Windows a Linux. Obe tieto platformy fungujú dobre na zobrazovanie obsahu divákom, majú však značné rozdiely vo funkčnosti. Ak neplánujete robiť viac ako základný blog, operačný systém nemusí mať pri výbere poskytovateľa webhostingu žiadne obavy.
 
Windows
Webová platforma založená na systéme Windows je navrhnutá pre ľahké použitie. Tento operačný systém podporuje množstvo online aplikácií, ktoré uľahčujú rozširovanie a aktualizáciu. Verí sa však, že systém tiež využíva viac zdrojov ako prostriedky svojho náprotivku. To znamená, že systém nefunguje tak efektívne, ako by mohol. Kompromisom pre túto zníženú účinnosť je jednoduchosť použitia a kompatibilita.
 
Linux
Webové stránky prevádzkované systémom Linux sú jedny z najbežnejších na internete kvôli efektívnemu využívaniu hardvéru. Tento operačný systém menej obmedzuje počítačové zdroje, čo webovým stránkam ponúka vyšší výkon. Hoci značkový softvér navrhnutý pre Windows nebude fungovať v systéme Linux, alternatívne podobné aplikácie a projekty s otvoreným zdrojovým kódom sú bežné, čo dáva tomuto systému široký priestor pre kompatibilný softvér.pokoj.jpg
 
Ktorý operačný systém webhostingu je pre mňa vhodný?
To, čo sa skutočne scvrkáva, je to, ako plánujete používať vaše webové stránky. Ak sa zapájate do programov aplikácií alebo pracujete s vývojármi, ktorí používajú určitý programovací jazyk, výber medzi Windows a Linuxom bude závisieť od vašich okamžitých potrieb. Rozdiel vo funkčnosti však môže byť zanedbateľný, ak hľadáte iba základy webdizajnu a prevádzky. Mnoho ľudí často necháva webhostingovú spoločnosť, aby si vybrala, ktorý je najlepší, keď založia blog alebo iný web s nízkou návštevnosťou.
 

Doporučené články