Doprajte si kvalitný oddych

Spánok je jednou zo základných ľudských potrieb, rovnako ako príjem dostatočného množstva tekutín a potravy, pretože nášmu organizmu poskytuje regeneráciu. Jeho deficit vedie k narušeniu duševnej pohody jednotlivcov a následne k absencii radosti zo života. Nadbytok spánku má taktiež mnoho nepriaznivých účinkov, ku ktorým zaradzujeme napr. zvýšené riziko vzniku ochorení srdca či pribúdanie telesnej hmotnosti. Ak sa dlhý spánok (viac ako 8 hodín denne) stane chronickým, tak to môže viesť až k zostarnutiu mozgu o dva roky a sťaženiu schopnosti vykonávať každodenné úlohy.

spiace dieťa

Optimálne množstvo (6-8 hodín denne u dospelého človeka) kvalitného spánku má však mnoho zdravotných benefitov:

  • posilňuje obranyschopnosť organizmu
  • navodzuje chuť zacvičiť si
  • eliminuje častý pocit hladu, takže nebudete zbytočne priberať
  • dostanete pod kontrolu hladinu cukru v krvi, takže váš organizmus bude menej náchylný k vzniku cukrovky
  • zbavíte sa migrény

Interpretácia toho, čo rozumieme pod slovným spojením kvalitný resp. zdravý spánok môže byť veľmi subjektívna. Jedným z kľúčových činiteľov, ktorý vám pomôže odmerať kvalitu vášho spánku je pomer medzi jeho dvoma hlavnými fázami, t.j. REM a non-REM. Prvá spomenutá fáza evokuje plytký spánok, počas ktorého človek sníva a utrieďuje si myšlienky. V tejto fáze je mozog 100% aktívny. Fáza non-REM predstavuje hlboký spánok, počas ktorého dochádza k uvoľňovaniu svalov a vypnutiu nášho centra. Počas tejto fázy dochádza k fyzickej regenerácii tela. To, či je váš spánok kvalitný môžete zistiť aj v tzv. spánkových centrách, kde vám zmerajú svalovú a mozgovú aktivitu či pohyby očí.

Vieme teda, aké benefity má plnohodnotný spánok, akým spôsobom ho môžeme odmerať a aj to, aký je optimálny čas, ktorý by sme mali stráviť pod perinou. K tomu, aby sme si takýto spánok mohli dopriať, však potrebujeme okrem tichého a vetraného prostredia, aj kvalitný matrac.

Najkvalitnejsie matrace Segum, ktoré na Slovensku nájdeme ponúka firma SEGUM, ktorá sa už od roku 1992 venuje výrobe a predaju ortopedických matracov. Ich 30 ročná stabilná pozícia na trhu už sama o sebe svedčí o kvalite ich výrobkov. Filozofia tejto firmy sa dá zhrnúť slovami „náš zákazník, náš pán“, pretože robia všetko preto, aby vyhoveli požiadavkám svojich klientov. Vo svojich výrobkoch spájajú kvalitu s luxusom a predávajú ich za bezkonkurenčne nízku cenu. Všetky ponúkané matrace vyrábajú aj na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka, takže sa nemusíte báť, že rozmery ich výrobkov budú pre vás nevyhovujúce.

Ich sortiment si môžete pozrieť na našom webu alebo pri návšteve jednej z podnikových predajní, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, v Žiline a v Senici. Výhodou osobnej návštevy je možnosť vyskúšať si ponúkané matrace a využiť pomoc odborných predajcov, ktorý vám poradia s výberom toho najvhodnejšieho produktu pre vás. Napr. matrac Premium soya je kombináciou dvoch rôznych tvrdostí, čiže je z jednej strany mäkší a z druhej tvrdší. Vďaka prírodnému sójovému oleju disponuje pena tohto sendvičového matraca vysokou elasticitou, takže optimálne kopíruje vaše telo a je teda garanciou plnohodnotného spánku.

spiaca žena

Firma však okrem sendvičových matracov distribuuje aj pružinové matrace, akým je napr. produkt Segum mega, ktorý má nosnosť až do 150kg. Ďalším benefitom, ktorý firma SEGUM ponúka je originálna švajčiarska pena Sanitized, ktorá disponuje certifikátom, o svojich antibakteriálnych vlastnostiach, takže ich výrobky sú skvelou voľbou aj pre alergikov. Táto firma je jednoducho synonymom zdravého a kvalitného spánku. Presvedčiť sa o tom môžete napr. výrobkom Bodyfit antibacterial, ktorý likviduje plesne i baktéria a zabraňuje reprodukcii roztočov aj vzniku nepríjemných zápachov spôsobených mikroorganizmami. Okrem toho poskytuje osobitnú starostlivosť jednotlivým častiam tela, pretože pozostáva z troch rôznych zón, ktoré sa líšia svojou tvrdosťou. Mäkká časť sa nachádza v oblasti ramien a kolien, tvrdá v strednej časti bedier a medzi nimi sa nachádza stredne tvrdá zóna.

Nebudem vás ďalej presviedčať, že to je pre vás tá správna voľba. Kliknite na naše webové stránky a presvedčte sa sami.

Doporučené články