Pri zakladaní záhrady sa vyvarujte týchto omylov a dosiahnete jej dokonalosť

Veľkú pozornosť zvykneme venovať interiérom našich bytov a domov, no o nič menej starostlivosti si vyžaduje záhrada. Ak túžite po dokonalej ploche na oddych a relax, treba sa pri jej zakladaní vyvarovať niektorých zásadných chýb.Veverička v záhrade.jpg
 
Oba projekty treba riešiť súčasne
Predovšetkým je dôležité už pri prvotnom návrhu budúceho domu myslieť aj na vzhľad záhrady, pretože tieto dva projekty sú neoddeliteľné. Štýly, materiály a atmosféra musia byť na seba naviazané a navzájom sa dopĺňať. V začiatkoch plánovania priestoru sa treba venovať terénnym úpravám, chodníkom, pergolám, bazénu či drobným stavbám a podobne.
 
Kvalitný plán je základ
V dnešnej rýchlej dobe nemáme dosť času venovať sa každej oblasti, a tak je dobré zavolať si na pomoc odborníkov, ktorí vaše predstavy zhmotnia do reality. Ušetríte kopec času a aj financií, ktoré by vám zhltlo časté navštevovanie obchodov a prerábanie nepodarených výtvorov.
 
Čo najviac prírody
Posledné roky sa do popredia dostávajú záhrady, ktoré sú najbližšie k prírode, sú navrhnuté ako jednoduché a s použitím čo najväčšieho množstva prírodných materiálov. Je predsa nádherné mať za oknom kúsok prírody, nie?
 
Dekorácie, doplnky a osvetlenie
Dekorácie a osvetlenie sú ich dôležitou súčasťou, a tak na to treba myslieť už na úplnom začiatku, aby sa elektrické prípojky mohli zrealizovať ešte skôr, ako začnete s výsadbou. Sochy a rôzne doplnky či dekorácie vytvoria celkom inú atmosféru v záhrade.
 
Pekný trávnik si žiada čas
Uvedomiť si treba aj fakt, že ani trávnik nie je bezúdržbový, aj oňho sa treba starať, ak chcete, aby bol zelený a mäkučký ako koberec. Kosenie, zavlažovanie či hnojenie patria k nutnosti pri starostlivosti oň.Záhradný nábytok.jpg
 
„Urob si sám“ nie je správna cesta
Je jasné, že všetci nemôžeme byť odborníci na všetko, a preto sa neobávajte na niektoré práce osloviť odborníkov, ktorí to urobia kvalitne a rýchlo. Inak sa s tým budete trápiť a očakávaný výsledok nedosiahnete.

Doporučené články