Čím naplniť darčekový kôš pre šéfa

Darčekové koše sú výborným riešením na príležitosti, pri ktorých potrebujete obdarovať svojho šéfa. Takýto darček je na jednej strane dostatočne oficiálny, no aj trochu neformálny. No a presne také, by mali byť dary pre našich šéfov a šéfky.
Šéf v modrom obleku sedí za stolom v kancelárii.jpg

Čo do neho dávať

K týmto riadkom ma inšpirovala posledná firemná párty, na ktorej sa moji kolegovia rozhodli obdarovať nášho šéfa, pri príležitosti jeho narodenín, ktoré mal len pár dní predtým. Keďže som bola viac ako týždeň na dovolenke, nemohla som do výberu darčeka nijako zasahovať. Pri všetkej skromnosti, to sa ukázalo ako veľká chyba. Vždy v minulosti bola totižto táto úloha zverená do mojich rúk. Kolegovia sa rozhodli práve pre darčekový kôš, ktorý však naplnili tak hroznými vecami, že sme sa pred šéfom pekne krásne všetci do jedného hanbili ako takí psy. Nebudem vás nudiť tým, čo za katastrofy boli koši. Radšej vám poradím, čo do neho dávať a čo nepochybne a za žiadnych okolností nedávať.Muž s bradou drží v ruke pohárik s alkoholom.jpg

Vhodné mňamky:

  • Fľaša kvalitného alkoholu (tú tam dávajte len vtedy, ak viete, čo váš šéf rád pije)
  • Čokoľvek sušené: Oriešky, semienka, ovocie, proste čokoľvek sušené – sladené aj nesladené – je vhodné do akéhokoľvek darčekového koša, takže aj toho pre šéfa.
  • Kvalitná čokoláda: Prosím vás, nekupujte žiadne čokolády zo supermarketu, a to ani tie, ktoré sa tvária ako exkluzívne. Objednajte ich z internetu alebo kupujte v špecializovanej predajni na kvalitnú čokoládu. Vhodná je samozrejme čokoláda belgická.
  • Rybacie špeciality: Ryby v konzerve, viem, neznie to ako úplne reprezentatívny darček, no keby ste vy len vedeli, aké fajnoty z rýb dostanete. Je dobré, ak budete mať aspoň matnú predstavu o tom, či váš šéf má ryby rád. Ak zistíte, že áno, bez obáv choďte do toho. Len pre malú inšpiráciu, ančovičky naložené s rôznymi pochutinami, ako sú kapary či lesné kuriatka (myslím tým huby) alebo treščia pečeň s citrónom sú skutočné delikatesy.

Doporučené články