SEO optimalizácia v skratke

SEO optimalizácia, to sú dve slová, https://refresher.sk/32200-Google-Doodle-Malickost-ktora-nas-bavi-takmer-kazdy-den s ktorými sa dnes stretnete na každom druhom, treťom a aj prvom rohu. Na jednej strane sa nedá zatajiť to, že ide o vec, ktorá dnes letí, zarába, a preto je propagovaná naozaj na každom kroku. Na strane druhej však treba povedať, že SEO optimalizácia nie je úplne nepodstatnou vecou. Ak máte web, je dôležitá aj pre vás. Ešte stále nechápete o čo pri SEO ide. Tak si to poďme vysvetliť v skratke.
Dve ženy sedia pri počítači

Čo SEO „robí“

SEO optimalizácia sa postará o postavenie vo vyhľadávačoch, ale taktiež o návštevnosť webových stránok. Ako to urobí? Postupnou a pravidelnou prácou tých, ktorí ju vykonávajú. Pri optimalizácii sa nastaví váš web. Urobí sa prehľadným, vytvoria sa na ňom podstránky, ktoré vyhľadávačom pomôžu pi hľadaní vášho obsahu. Vaše internetové stránky sa ďalej naplnia relevantným obsahom, ktorý ocenia ako vyhľadávače, tak aj samotní ľudia, ktorí budú váš web navštevovať. V neposlednom rade budú o vás vyslané správy do internetového sveta, v ktorom pribudne aj niekoľko odkazov, ktoré ľudí nasmerujú k vám. Takto nejako vyzerá SEO optimalizácia vo veľmi malej skratke.
Žena s hrnčekom píše na počítači

Čo SEO „nerobí“

Je dôležité, aby ste si neplietli dojmy s pojmami. SEO optimalizácia za vás nevytvorí obsah webu. Do istej miery ho môže nasmerovať tým správnym smerom, no ostatnú robotu budete musieť urobiť vy sami alebo si na to najať a zaplatiť šikovných ľudí. SEO sa postará o to, aby ľudia váš web našli a aby na neho poprípade aj klikli. Čo však nájdu na ňom, to už je len na vás. Ani tá najlepšia optimalizácia pod slnkom nedokáže ľudí na vašom webe udržať. Ona ich tam jednoducho iba pritiahne. Pre vás z toho vyplýva to, že nestačí pracovať na SEO, ale aj na obsahu. Mnohí, bohužiaľ, na túto maličkosť zabúdajú a potom nechápu, prečo ich drahá SEO optimalizácia absolútne nepomohla.

Doporučené články