Skrášlite si vašu záhradu!

Ak máte pomerne veľký pozemok, možností bude veľa. No ani pri malom pozemku sa nemusíte obávať. Ak si nechcete volať dizajnéra, je to všetko len na vás a vašich nápadoch.
Už len tradičným skrášlením ostávajú kvetiny a vytvorenie napríklad skalky. Spestriť ju môžete rôznymi druhmi kameňov. Kvety vám tak nebudú rásť hore dole, ale budú presne usmernené a efekt bude nádherný!žena kvety črepníky.jpg
A čo tak vysadiť pár stromov alebo tují? Popravde, trvá to trošku dlhšie, ale napríklad vďaka výsadbe tují si môžete „vybudovať“ živý plot. A ten teda v konečnom dôsledku vyzerá nádherne! Navyše nie sú náročné na starostlivosť, stačí ich len párkrát odstrihnúť, ak ich chcete mať v požadovanom tvare a veľkosti. A už spomínané stromy môžete vysadiť napríklad niekam dozadu. Môžu byť aj ovocné. Navyše vám spravia prirodzení tieň a ak chcete, môžete na ne po pár rokoch zavesiť detskú hojdačku, prípadne pri nich postaviť ohnisko, či zakúpiť si hojdačku pre všetkých a umiestniť ju tam.
Okrem iného svoju záhradu môžete spestriť aj tzv. chodníčkom vytvoreným z kameňov a kvetov. Niektorí sa dokonca inšpirujú a vytvoria malé jazierka. Všetky dostupné informácie pravdepodobne nájdete na internete, prípadne u záhradného architekta, ktorý by vám s tým mohol pomôcť.
Ďalšou alternatívou sú maličké detské šmýkalky alebo hojdačky, ktoré z vášho pozemku spravia útulné miesto. A čo tak bunker niekde v pozadí? Ten môže byť tiež!dievča záhrada kvety.jpg
Ak rady pestujete, vytvorte si maličkú záhradku, pokojne aj so skleníkom na pestovanie zeleniny.
A pre tých náročnejších? Do úvahy pripadá aj bazén, hoci je finančne náročný a zaberá veľa miesta. Hovoríme teraz o takom, ktorý je vybudovaný priamo v zemi. Avšak pokojne si môžete zakúpiť aj taký, ktorý je priamo dostupný v obchode a ktorý stačí napustiť vodou. Veríme však, že vaša záhrada bude nádherná a hlavne príjemná. 

Doporučené články