Ak máte pomerne veľký pozemok, možností bude veľa. No ani pri malom pozemku sa nemusíte obávať. Ak si nechcete volať dizajnéra, je to všetko len na vás a vašich nápadoch.
Už len tradičným skrášlením ostávajú kvetiny a vytvorenie napríklad skalky. Spestriť ju môžete rôznymi druhmi kameňov. Kvety vám tak nebudú rásť hore dole, ale budú presne usmernené a efekt bude nádherný!žena kvety črepníky.jpg
A čo tak vysadiť pár stromov alebo tují? Popravde, trvá to trošku dlhšie, ale napríklad vďaka výsadbe tují si môžete „vybudovať“ živý plot. A ten teda v konečnom dôsledku vyzerá nádherne! Navyše nie sú náročné na starostlivosť, stačí ich len párkrát odstrihnúť, ak ich chcete mať v požadovanom tvare a veľkosti. A už spomínané stromy môžete vysadiť napríklad niekam dozadu. Môžu byť aj ovocné. Navyše vám spravia prirodzení tieň a ak chcete, môžete na ne po pár rokoch zavesiť detskú hojdačku, prípadne pri nich postaviť ohnisko, či zakúpiť si hojdačku pre všetkých a umiestniť ju tam.
Okrem iného svoju záhradu môžete spestriť aj tzv. chodníčkom vytvoreným z kameňov a kvetov. Niektorí sa dokonca inšpirujú a vytvoria malé jazierka. Všetky dostupné informácie pravdepodobne nájdete na internete, prípadne u záhradného architekta, ktorý by vám s tým mohol pomôcť.
Ďalšou alternatívou sú maličké detské šmýkalky alebo hojdačky, ktoré z vášho pozemku spravia útulné miesto. A čo tak bunker niekde v pozadí? Ten môže byť tiež!dievča záhrada kvety.jpg
Ak rady pestujete, vytvorte si maličkú záhradku, pokojne aj so skleníkom na pestovanie zeleniny.
A pre tých náročnejších? Do úvahy pripadá aj bazén, hoci je finančne náročný a zaberá veľa miesta. Hovoríme teraz o takom, ktorý je vybudovaný priamo v zemi. Avšak pokojne si môžete zakúpiť aj taký, ktorý je priamo dostupný v obchode a ktorý stačí napustiť vodou. Veríme však, že vaša záhrada bude nádherná a hlavne príjemná.