Vianočná výzdoba

Nikto z nás nemá rád, keď naňho Vianočné ozdoby v nákupných centrách vyskakujú už od konca septembra. Rovnako sa nikomu nepáči, keď naňho zelená príšerka v reklame kričí v októbri čosi o zľavách a núti ho tak myslieť na Vianoce, sviatky stresu a utratených peňazí. Z týchto, ale i iných dôvodov sú ľudia, ktorí ani v decembri nemajú dekorovaný dvor či exteriér domu.zdobenie vianočného stromčeka.jpg
Prvou vecou, ktorú si návštevník všimne sú dvere. Mal by na nich visieť veniec, v ideálnom prípade z pravej čečiny. Môžu byť v ňom vsadené rôzne koráliky, zvončeky alebo šišky, ktoré ozvláštnia jeho vzhľad. Tí šikovnejší si ho budú vedieť vyrobiť aj sami a tí menej zruční nič nepokazia hompáľajúcou sa ozdobou.
Ďalej nasledujú okná. V dnešnej dobe sa dá kúpiť „sneh v spreji“, akási biela našľahaná farba, s ktorou dokážete verne naimitovať padajúci sneh. Alternatívou je kúpa nálepiek na sklo, ktoré potom jednoducho po Vianociach zlepíte a použijete ďalší rok. Okná ste už v rámci predsviatočného upratania dôkladne umyli, tak prečo im nevdýchnuť život? Do kuchyne či obývačky sa hodia seriózne vzory – vločky, stromček… Detské okná zase rozveselia nálepky s tematikou sánkovačky, guľovačky, soba Rudolfa a podobne.snehová vločka.jpg
To isté platí aj o balkóne. Ten ponúka viac priestoru na hranie, jeho súčasťou je aj zábradlie a istá plocha, na ktorú môžete položiť väčšie ozdoby. Moderné sú svetelné reťaze, ale i zvieratá (hlavne soby) vytvorené z nich. Prakticky ide o bustu omotanú svietiacou reťazou. Platí tu, že menej je viac a preto prihliadajte na zdobenie tohto priestoru kritickým okom. Fantázia nepozná hraníc a ak sa vám to páči, môžete na balkóne mať aj živý vianočný stromček. Na Štedrý večer si ho prinesiete dovnútra a tak splní dva účely v jednom.
Rovnakým princípom môžete ozdobiť aj svoj plot (pozor, existuje možnosť potenciálnej krádeže) a okrem toho by bol hriech neozdobiť stromy v záhrade veselými reťazami, stužkami či prebytočnými guľami na stromček.

Doporučené články