Záhrada plná kvetov aj v neskorej jeseni

Máte radi kvety? Ak áno, tak ich okolo seba budete chcieť mať od skorej jari až do neskorej jesene. Teda si to aspoň myslím, pretože ja, to mám presne takto. Ak ste zatiaľ neprišli na spôsob, ako mať záhradu rozkvitnutú aj v októbri, či dokonca v novembri, predstavím vám niekoľko druhov rastlín, s ktorými to jednoducho dosiahnete. Zameriam sa, samozrejme, na tie okrasné. Tak poďme na to.
 Ružové slamienky.jpg
Moje obľúbené
 
Začnem aksamietnicami. Tieto rastliny som niekedy nemala príliš v láske. Pôsobili na mňa tak, sedliacky. Tento dojem som z nich mala asi preto, že rastú pred každým dedinským domom. Nehovorím, že je na tom niečo zlé, ale viete, pôsobili na mňa tak nekreatívne. Jedno leto som si ich však vysiala a názor som zmenila. Nebudem hovoriť o ich všetkých pozitívach. Poviem vám len toľko, že minulý rok kvitli aj koncom novembra. Posledný kvet som videla v polovici decembra.
 
Kapucínky tiež prekvapia
 
Kapucínky síce nepatria k veľmi odolným rastlinkám, no pri troške rozumu, vám i ony vydržia veľmi dlho. Ak ich máte posadené v kvetináčoch, dajte ich na vyvýšené miesto chránené pred vetrom. V septembri pokvitnú bez problémov a keď bude teplejší október, tak i vtedy nahodia nové puky a stihnú vykvitnúť. Takto to funguje aspoň u mňa a už tretí rok. Nikdy som ich však nepestovala priamo v zemi, takže neviem povedať, ako dlho vydržia pri takomto pestovaní.Oranžová kapucínka so zelenými listami.jpg
 
Krásne slamienky
 
Trojicu vytrvalých kvetín, zakončím slamienkami. Tieto kvety milujem hlavne preto, že sú krásne. V druhom rade ch môžete sušiť a vo váze vám vydržia aj roky. No a do tretice, kvitnú do konca októbra a aj dlhšie. Nevadia im ani prízemné mrazy. Mne tieto kvety kvitnú aj vtedy, keď je okolo nich poriadna vrstva snehu. Všimla som si, že ich kvitnutie predĺžite, ak ich budete pestovať pri vyšších kríkoch alebo inej zábrane, ktorá ich uchráni pred priamym vetrom.

Doporučené články