Záhradka áno, či nie ?

Voľakedy bolo všeobecným trendom bývať v bytovke a mať niekde kus poľa či záhradky . Zaiste iba za predpokladu, že ľudia majú k manuálnej práci kladný vzťah a že na túto prácu majú aj čas.
Žijeme rýchlo. Snažíme sa všetko stihnúť a často veru nemáme čas starať sa o polia a záhradky, ktoré nám zanechali rodičia a to aj z toho dôvodu, že nie sú priamo tam, kde bývame. Dôvodom nepracovania v záhradke je teda často :vlastná cibuľka zo záhradky.jpg

  • Vzdialenosť od bytu
  • Časová  zaneprázdnenosť
  • Nechuť oddychovať  v ďalšej pracovnej činnosti
  • Nie kladný vzťah k manuálnej práci
  • Negatívny vzťah k pôde

Ak ale máme kladný vzťah k pôde a pobyt v záhradke by nás potešil a zároveň, by sme si pri tejto práci vedeli oddýchnuť od iných činností, potom je domček so záhradkou pre nás riešením.
Jeho výhoda je :

  • Pracujem v záhradke keď mám čas a nemusím za tým cestovať
  • Osoh zo záhradky v podobe ovocia či zeleniny je tiež hneď po ruke

 Ak chodíme do práce a nemáme čas nazvyš, potom si nikdy nerobme veľké hriadky a políčka pri dome. Záhradka má byť relaxom a nie nutnou drinou ! Vtedy si okolo domu posejte trávu a pod stromom si urobte krásne miesto na sedenie a oddych. Alebo bývajte v bytovke.pohoda v záhradke.jpg
Je to naozaj ideálne miesto pre uponáhľaný spôsob života a až na starobu si kúpte sídlo na vidieku. Mladá generácia často prichádza domov vo večerných hodinách a tak pobyt v záhrade či nebodaj ešte práca v záhradke je čistou ilúziou.  Prísť do bytu v ktorom je teplo a všetko prichystané k relaxu pri televízii či pri počítači je snom mladého človeka. Zaiste našťastie nie každého ! Sú aj takí, ktorí sú ochotní pracovať v záhradke či so zvieratami. Ale tých je celkom isto menšina. Aj preto možno nikto nechce ísť pracovať  na farmu, starať sa o zvieratá a často veru nie je motiváciou ani ponúkaný byt na vidieku a plat 1000€.
Sedieť pri počítači dokážeme všetci- pracovať žiaľ iba niekto.
 

Doporučené články