Boli by pre vás lepšie plastové či radšej hliníkové okná?

Ak nastal ten čas, kedy ste sa rozhodli pre investíciu do nových okien, určite chcete zvážiť všetky možnosti, ktoré sú dnes na trhu. A pravdepodobne siahnuť po nejakej z najpopulárnejších či najčastejších možností. V tomto článku sa preto budeme venovať cenovo dostupným plastovým a naopak drahším, hoci veľmi originálnym hliníkovým oknám. A u obidvoch týchto riešení môžete počítať so špecifickými výhodami, hoci záleží najmä na vás, aké máte preferencie.

Okná a svetlá

Pozrime sa teda najskôr na benefity tých plastových. Tieto sú najpredávanejšie a stretávame sa tak s nimi veľmi často. Vďaka tomu, že sú častou voľbou spotrebiteľov, zdokonaľuje sa ich výroba a s ňou spojené vlastnosti, ktoré sú špecifické najmä skvelou izoláciou zvuku a tepla. A majú pomerne solídny, hoci radový dizajn. Zákazníkov si ale získajú aj kvôli tomu, že spadajú do kategórie cenovo najdostupnejších typov okien (v porovnaní s inými alternatívami).

Prečo ich teda v predajnosti a popularite dobiehajú hlinikove okna?

Dôvodom sú hlavne unikátne rozmery a tvary, ktoré sa dajú z hliníka vyprodukovať, resp. hliníkové rámy umožňujú použiť veľkoplošné sklá a prakticky nepoznajú veľkostné obmedzenia. A v tomto smere nemajú u ďalších alternatív na trhu konkurenciu, rovnako tak ani v dĺžke svojej životnosti, ktorá sa niekedy udáva až na 100 rokov.

Po hliníkových oknách siahajú primárne tí, čo na svojej nehnuteľnosti chcú originálne štýlové okná s veľkými sklenenými výplňami. Súčasným trendom sú v tejto oblasti štíhle rámy a v nich dominujú obrovské sklá. Takéto veľké sklá sú pochopiteľne ťažké, resp. pre rámy predstavujú vyššiu záťaž. A práve preto sa v týchto prípadoch volí hliník- materiál a rámy špecifické svojou vysokou nosnosťou a odolnosťou.

Dážď na okne

Čo si teda vybrať?

  • Pokiaľ hľadáte overený štandard za dostupnú cenu, môžete zvoliť tie plastové, hoci s kvalitným, moderným prevedením.
  • Ak máte záujem o originálne a veľké okná, čo by podstatne zvýšili estetiku vašej nehnuteľnosti, nebojte sa investovať do hliníkových.

Doporučené články