Sila makadamiového oleju!

Pre naše telo prináša makadamiový olej celý rád výhod, pretože je vzácny a vyživujúci. Okrem rôznych olejov a balzamov či šampónov ho môžete využiť aj ako jedlo. Na rozdiel od iných potravín chutí naozaj skvele! Tieto orechy sú  mimoriadne všestranné a dajú sa použiť vo všetkom, od šalátov po hlavné jedlá, po občerstvenie až po dezerty.kráska.jpg
V tomto článku identifikujeme 9 kľúčových zdravotných výhod makadamských orechov spolu s niekoľkými makadamiovými výstrahami. Olej, ktorý sa používa najmä v kozmetike, patrí k najzdravším zdrojov tuku, s ktorým môžete variť. Olej je vynikajúci v šalátoch a na varenie. Makadamiový med je ďalšou vynikajúcou možnosťou. Makadamiový olej má ešte viac zdravotných výhod ako olivový olej. Okrem toho má vyšší bod dymu, takže sa dá variť na vyššiu teplotu bez toho, aby došlo k spáleniu.
Okrem toho má nesporné zastúpenie v prírodnej kozmetike. Tieto produkty sú síce o niečo drahšie, no nesmierne výživné a skvelé napríklad pre vaše vlasy. Pomôže vám v boji proti rozštiepeným končekom, ale tiež proti masteniu vlasov. Ak máte suché a podráždené vlasy, chýba im sila, makadamiový olej je pre vás ten pravý! Hodí sa dokonca i k vlnitým a kučeravým vlasom.balzám.jpg
Navyše skvele vonia. Odporúčame vám zvoliť si najmä prírodné produkty s veľkým obsahom tohto oleja. O výhode prírodných produktoch sme si spomínali už niekoľkokrát a skutočne vám odporúčame si tie články prečítať, pretože vám ozrejmnia výhody, ale i nevýhody týchto výrobkov.
Okrem šampónov a balzamov môžete nájsť nespočetnú radu iných produktov, ktoré vo svojej receptúre uchovávajú kúsok tohto vzácneho a liečivého oleja. Stačí si dokonca len prelustrovať internetové stránky a budete vedieť, kde všetko potrebné nájsť.
Veríme, že sme vám aspoň trošku pomohli a že siahnete aj po takýchto výrobkoch a skúsite niečo nové. Veď predsa na zmenu nie je nikdy neskoro!

Doporučené články